FIFA ලෝක කුසලානය අද සිට…

FIFA ලෝක කුසලාන 2022 නොවැම්බර් 20 සිට දෙසැම්බර් 18 දක්වා කටාර් හිදී පැවැත්වෙන අතර ශ්‍රී ලංකාවේ රසිකයන්ට ඉදිරි පාපන්දු ඉසව්ව රූපවාහිනියෙන් සජීවීව නැරඹිය හැකිය.

2022 කටාර් FIFA ලෝක කුසලානය සඳහා සම්මේලන පහකින් කණ්ඩායම් 32 ක් කීර්තිමත් කුසලානය සඳහා තරඟ වදිනු ඇත.

කණ්ඩායම් වන්නේ සත්කාරක කටාර්, ඉක්වදෝරය, සෙනගල්, නෙදර්ලන්තය, එංගලන්තය, ඉරානය, ඇමරිකා එක්සත් ජනපදය, වේල්ස්, ආර්ජන්ටිනාව, සෞදි අරාබිය, මෙක්සිකෝව, පෝලන්තය, ප්‍රංශය, ඕස්ට්‍රේලියාව, ඩෙන්මාර්කය, ටියුනීසියාව, ස්පාඤ්ඤය, කොස්ටාරිකාව, ජර්මනිය, ජපානය, බෙල්ජියම, කැනඩාව , මොරොක්කෝව, සහ ක්‍රොඒෂියාව, බ්‍රසීලය, සර්බියාව, ස්විට්සර්ලන්තය, කැමරූන්, පෘතුගාලය, ඝානාව, උරුගුවේ සහ දකුණු කොරියාව. රුසියාවේ පැවති 2018 සංස්කරණය ජයග්‍රහණය කර ඇති ප්‍රංශය වත්මන් ශූරයන් වේ.

මැදපෙරදිග සිට රටක් FIFA ලෝක කුසලානයට සත්කාරකත්වය සපයන පළමු අවස්ථාව මෙය වන අතර, එහි ප්‍රතිඵලයක් ලෙස, පළමු සංස්කරණය ජූනි-ජූලි මාසවල සාමාන්‍ය ජනේලයෙන් පිටත පවත්වනු ලැබේ. ගිම්හානයේදී කටාර්හි කාන්තාර තාපය වළක්වා ගැනීම සඳහා මෙය සිදු කරන ලදී.

64 FIFA ලෝක කුසලාන 2022 තරඟ සඳහා කටාරය පුරා ක්‍රීඩාංගණ අටක් භාවිතා කරනු ඇත. ආරම්භක පිතිකරුවාට සත්කාරක කටාරය ඉක්වදෝරය සමඟ අල් කෝර් හි අල් බයිට් ක්‍රීඩාංගණයේදී මුහුණ දෙනු ඇත. තරගය ශ්‍රී ලංකා සම්මත වේලාවෙන් (IST) රාත්‍රී 9:30 ට ආරම්භ වේ.

ලංකාවේ නරඹන ආකාරය :

දේශීය රූපවාහිනිය – ශ්‍රී ලංකා රූපවාහිනිය
Dialog TV – Channel 01
Peo TV – නාලිකාව 20
තරඟ සවිකිරීම්: කණ්ඩායම් අදියර

නොවැම්බර් 20 ඉරිදා
A කාණ්ඩය: කටාර් එදිරිව ඉක්වදෝරය – 9:30 PM IST

නොවැම්බර් 21 සඳුදා
B කාණ්ඩය: එංගලන්තය එදිරිව ඉරානය – ප.ව. 6:30 IST

A කාණ්ඩය: සෙනගල් එදිරිව නෙදර්ලන්තය – 9:30 PM IST

නොවැම්බර් 22 අඟහරුවාදා
B කාණ්ඩය: එක්සත් ජනපදය එදිරිව වේල්සය – 12:30 AM IST

C කාණ්ඩය: ආර්ජන්ටිනාව එදිරිව සෞදි අරාබිය – ප.ව. 3:30 IST

D කාණ්ඩය: ඩෙන්මාර්කය එදිරිව ටියුනීසියාව – ප.ව. 6:30 IST

C කාණ්ඩය: මෙක්සිකෝව එදිරිව පෝලන්තය – 9:30 PM IST

නොවැම්බර් 23 බදාදා
D කාණ්ඩය: ප්‍රංශය එදිරිව ඕස්ට්‍රේලියාව – 12:30 AM IST

F කාණ්ඩය: මොරොක්කෝව එදිරිව ක්‍රොඒෂියාව – ප.ව. 3:30 IST

E කාණ්ඩය: ජර්මනිය එදිරිව ජපානය – ප.ව. 6:30 IST

E කාණ්ඩය: ස්පාඤ්ඤය එදිරිව කොස්ටාරිකාව – 9:30 PM IST

නොවැම්බර් 24 බ්‍රහස්පතින්දා
F කාණ්ඩය: බෙල්ජියම එදිරිව කැනඩාව – 12:30 AM IST

G කාණ්ඩය: ස්විට්සර්ලන්තය එදිරිව කැමරූන් – ප.ව. 3:30 IST

H කාණ්ඩය: උරුගුවේ එදිරිව දකුණු කොරියාව – ප.ව. 6:30 IST

H කාණ්ඩය: පෘතුගාලය එදිරිව Ghana – 9:30 PM IST

නොවැම්බර් 25 සිකුරාදා
G කාණ්ඩය: බ්‍රසීලය එදිරිව සර්බියාව – 12:30 AM IST

B කාණ්ඩය: වේල්ස් එදිරිව IR ඉරානය – ප.ව. 3:30 IST

A කාණ්ඩය: කටාර් එදිරිව සෙනගල් – ප.ව. 6:30 IST

A කාණ්ඩය: නෙදර්ලන්තය එදිරිව ඉක්වදෝරය – 9:30 PM IST

නොවැම්බර් 26 සෙනසුරාදා
B කාණ්ඩය: එංගලන්තය එදිරිව එක්සත් ජනපදය – 12:30 AM IST

D කාණ්ඩය: ටියුනීසියාව එදිරිව ඕස්ට්‍රේලියාව – ප.ව. 3:30 IST

C කාණ්ඩය: පෝලන්තය එදිරිව සෞදි අරාබිය – ප.ව. 6:30 IST

D කාණ්ඩය: ප්‍රංශය එදිරිව ඩෙන්මාර්කය – 9:30 PM IST

නොවැම්බර් 27 ඉරිදා
C කාණ්ඩය: ආර්ජන්ටිනාව එදිරිව මෙක්සිකෝව – 12:30 AM IST

E කාණ්ඩය: ජපානය එදිරිව කොස්ටාරිකාව – ප.ව. 3:30 IST

F කාණ්ඩය: බෙල්ජියම එදිරිව මොරොක්කෝව – 6:30 PM IST

F කාණ්ඩය: Croatia vs Canada – 9:30 PM IST

නොවැම්බර් 28 සඳුදා
E කාණ්ඩය: ස්පාඤ්ඤය එදිරිව ජර්මනිය – 12:30 AM IST

G කාණ්ඩය: කැමරූන් එදිරිව සර්බියාව – ප.ව. 3:30 IST

H කාණ්ඩය: දකුණු කොරියාව එදිරිව Ghana – 6:30 PM IST

G කාණ්ඩය: බ්‍රසීලය එදිරිව ස්විට්සර්ලන්තය – 9:30 PM IST

නොවැම්බර් 29 අඟහරුවාදා
H කාණ්ඩය: පෘතුගාලය එදිරිව උරුගුවේ – 12:30 AM IST

A කාණ්ඩය: නෙදර්ලන්තය එදිරිව කටාර් – 8:30 PM IST

A කාණ්ඩය: ඉක්වදෝරය එදිරිව සෙනගල් – 8:30 PM IST

නොවැම්බර් 30 බදාදා
B කාණ්ඩය: වේල්ස් එදිරිව එංගලන්තය – 12:30 AM IST

B කාණ්ඩය: IR ඉරානය එදිරිව එක්සත් ජනපදය – 12:30 AM IST

D කාණ්ඩය: ටියුනීසියාව එදිරිව ප්‍රංශය – 8:30 PM IST

D කාණ්ඩය: ඕස්ට්‍රේලියාව එදිරිව ඩෙන්මාර්කය – 8:30 PM IST

දෙසැම්බර් 1 බ්රහස්පතින්දා
C කාණ්ඩය: පෝලන්තය එදිරිව ආර්ජන්ටිනාව – 12:30 AM IST

C කාණ්ඩය: සෞදි අරාබිය එදිරිව මෙක්සිකෝව – 12:30 AM IST

F කාණ්ඩය: ක්‍රොඒෂියාව එදිරිව බෙල්ජියම – 8:30 PM IST

F කාණ්ඩය: කැනඩාව එදිරිව මොරොක්කෝව – 8:30 PM IST

දෙසැම්බර් 2 සිකුරාදා
E කාණ්ඩය: ජපානය එදිරිව ස්පාඤ්ඤය – 12:30 AM IST

E කාණ්ඩය: Costa Rica vs Germany – 12:30 AM IST

H කාණ්ඩය: දකුණු කොරියාව එදිරිව පෘතුගාලය – 8:30 PM IST

H කාණ්ඩය: Ghana vs Uruguay – 8:30 PM IST

දෙසැම්බර් 3 සෙනසුරාදා
G කාණ්ඩය: කැමරූන් එදිරිව බ්‍රසීලය – 12:30 AM IST

G කාණ්ඩය: සර්බියාව එදිරිව ස්විට්සර්ලන්තය – 12:30 AM IST

16 වටය

දෙසැම්බර් 3 සෙනසුරාදා
A කාණ්ඩයේ ජයග්‍රාහකයා එදිරිව B කාණ්ඩයේ අනුශූරයන් – 8.30 PM IST

දෙසැම්බර් 4 ඉරිදා
C කාණ්ඩයේ ජයග්‍රාහකයා එදිරිව D කාණ්ඩයේ අනුශූරයන් – 12.30 AM IST

D කාණ්ඩයේ ජයග්‍රාහකයා එදිරිව C කාණ්ඩයේ අනුශූරයන් – 8.30 PM IST

දෙසැම්බර් 5 සඳුදා
B කාණ්ඩයේ ජයග්‍රාහකයා එදිරිව A කාණ්ඩයේ අනුශූරයන් – 12.30 AM IST

E කාණ්ඩයේ ජයග්‍රාහකයා එදිරිව F කාණ්ඩයේ අනුශූරයන් – 8.30 PM IST

දෙසැම්බර් 6 අඟහරුවාදා
G කාණ්ඩයේ ජයග්‍රාහකයා එදිරිව H කාණ්ඩයේ අනුශූරයන් – 12.30 AM IST

F කාණ්ඩයේ ජයග්‍රාහකයා එදිරිව E කාණ්ඩයේ අනුශූරයන් – 8.30 PM IST

බදාදා, දෙසැම්බර් 7
H කාණ්ඩයේ ජයග්‍රාහකයා එදිරිව G කාණ්ඩයේ අනුශූරයන් – 12.30 AM IST

දෙසැම්බර් 9 සිකුරාදා
කාර්තු අවසන් 1 – 8.30 PM IST
දෙසැම්බර් 10 සෙනසුරාදා

කාර්තු අවසන් 2 – 12.30 AM IST

කාර්තු අවසන් 3 – 8.30 PM IST

දෙසැම්බර් 11 ඉරිදා
අර්ධ අවසන් පූර්ව තරගය 4 – 12.30 AM IST

දෙසැම්බර් 14 බදාදා
අර්ධ අවසන් පූර්ව තරග 1 – 12.30 AM IST

දෙසැම්බර් 15 බ්රහස්පතින්දා
අවසන් පූර්ව තරගය 2 – 12.30 AM IST

දෙසැම්බර් 17 සෙනසුරාදා
තුන්වන ස්ථානය තරගය – 8.30 PM IST

දෙසැම්බර් 18 ඉරිදා
අවසන් – ප.ව. 8.30 IST

Leave a Reply

Your email address will not be published.